Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzezawie

W Gminie Rzezawa działają dwa kluby seniora:

• Klub Senior + w Rzezawie, ul. Kościelna 6, 32-765 Rzezawa, który jest czynny :

Poniedziałek – piątek

(dla uczestników Klubu)

7.00 – 8.00/ 14.00-15.00*
(godziny wewnętrzne opiekuna Klubu związane z prowadzeniem dokumentacji i organizacją zajęć)

• Klub Senior + w Krzeczowie, ul. Św. Floriana 12, 32-700 Bochnia, który jest czynny :

wtorki i czwartki

środy

7.00-11.00

Klub Senior +realizowany jest w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior +” na lata 2015-2020. W ww. Klubie realizuje się  następujące działania świadczone na rzecz Seniorów  zmierzające do poprawy jakości ich życia:

1. Zajęcia sportowo ruchowe to zajęcia pilates, nordic walking, aerobik, gimnastyka ogólnosprawnościowa jak i zdrowy kręgosłup
  2. Zajęcia intelektualne w ramach spotkań literackich, artystycznych, kulturalnych ,spotkań tematycznych, spotkań tematycznych, spotkań informacyjnych, prelekcji, wykładów, warsztatów.
  3. Zajęcia Kulinarne to zajęcia gdzie seniorzy przygotowują różne potrawy ,posiłki według ich upodobania uwzględniając również zasady racjonalnego żywienia.
  4. Wyjazdy rekreacyjno-kulturalne to zaplanowane uczestnictwo seniorów w różnych wycieczkach.
  5. Terapia zajęciowa poprzez wykonywanie prac artystycznych, rękodzieła, muzykoterapii, zajęć manualnych, taniec, decoupage, biblioterapia, origami, prace  do wystroju wnętrza.

Naszym Celem jest zmniejszenie poczucia osamotnienia i izolacji społecznej osób starszych. Chcemy aby każdy Senior poczuł się zaopiekowany. Przynależność do Klubu daje przede wszystkim możliwość spędzania czasu w miłym towarzystwie, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Uczestnicy Klubu Senior + bardzo aktywnie uczestniczą też w życiu kulturalnym naszej wsi  sami stając na scenie prezentują swoje talenty wokalne czy aktorskie. Życie Klubu uatrakcyjniają imprezy organizowane z różnych okazji.

Kilka wypowiedzi naszych uczestników na temat naszej placówki:

Tam w Rzezawie koło Bochni

Dom Seniora mamy

my seniorzy często tam się spotykamy

jest tam miła atmosfera

dużo ciepła i radości

żaden senior,czy seniorka

nikt nie myśli o starości

Opiekunkę mamy miłą,

zawsze uśmiechem nas wita

tak nas jakoś polubiła

to taka fajna kobita

Bardzo jej dziękujemy,za każdą wspólną chwilę

za ten czas spędzony tak mile

za te ciepłe słowa których było tyle

Nie tęsknimy za młodością

bo odeszła i nie wróci i nie ma się co smucić

cieszymy się chwilą,która jest i trwa

niech Bóg błogosławi i chroni od zła

Oby w naszym domu,zawsze była radość i pogoda

a Bóg wtedy rękę poda

Autor wiersza:Kazimierz Góra

Uczestnik Klubu Senior+

Czy w swoim najbliższym otoczeniu spotykasz się ze zjawiskiem przemocy?